• 100 lat 777.
  Obchody 100 lecia Szczepu Szarej 7.

  Jesień 2016- Jesień 2017

 • 100 lat 777.
  Obchody 100 lecia Szczepu Szarej 7.

  Nieprzerwane działanie od 1917.

 • Zobacz kim jesteśmy albo odezwij się jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o 100leciu

  100 lat obecności w społeczności Krakowa.

Więcej o nas.Harmonogram wydarzeń 100-lecia.

2 grudnia godzina 18:07 - Nowodworek

Jak to się dzieje, że to juz 100 lat? Kiedy to minęło? Przecież dopiero było 90 lecie, 77 lecie, 60 lecie, dopiero co była reaktywacja - dopiero co skończyła się Wielka Wojna..! Jak to się dzieje, że co roku chcemy działać, działamy, że znajduja się ludzie gotowi i chętni by to organizować? Nie znajdziemy na to prostej odpowiedzi, ale może prześledzimy jak i co się w naszym działaniu zmieniło.

Zima 2016/2017 - Zimowa Akcja Górska Kadry

Jeśli brakuje Ci Zimy (przez duże Z), śniegu, spania pod plandeką (lub bez niej) to tej Zimy nie będzie można narzekać na brak pomysłów!

19 lutego 2017 - Uroczyste Zakończenie wystawy w Muzeum AK

W muzeum AK od 3 października 2016 do 22 lutego 2017 otwarta jest wystawa o 100letniej działalności harcerskiej na terenie Krakowa. Historia ta jest ukazana z perspektywy i przez pryzmat czterech środowisk - Naszego, a także Wichrów, Leśnych Ludzi i Zielonej Trójki. Odwiedzać można ją codziennie w godzinach otwarcia Muzeum, a ostatnia szansa na wspólne jej oglądanie- 19 lutego 2017 roku!

25 lutego - 7ka w Drodze

Jugosławia, Rosja, Norwegia, Podlasie, Wyspy Wielkanocne, południowa Afryka, Chiny, Australia, Bieszczady - chyba nie ma miejsca w którym byśmy kiedyś nie byli. Jeśli chcesz sprawdzić czy tak jest - zrób listę ciekawych miejsc na świecie, przyjdź, wysłuchaj opowieści, oglądnij zdjęcia i filmy a następnie wykreśl je z swojej listy- już tam byliśmy! A jeszcze lepiej- daj znać i opowiedz o swoich podróżach!

17-19 Marca - BenPuchar

Termin już znany. Można się szykować- pracować nad forma, lub dopingiem! W obu przypadkach sił i obecności nie powinno zabraknąć!

14 maja - Piknik

Sprawdziliśmy- pogoda będzie świetna! Reszta też już zorganizowana

Kliknij aby pobrać pełny harmonogram.

Nasze Działania.


 Szczep Szarej Siódemki działa w Krakowie od 1917 roku. I od tego czasu wychowuje kolejne pokolenia ludzi, dla których przyjaźń i ciągła praca nad swoim charakterem są w życiu najważniejsze.

Nasze niesamowite działania!.


100 lat to kawał historii. Aktywnej historii. 100 lat pracy, służby, nauki. Biwaków, spływów, wyjazdów, obozów, rozwiązywanych problemów. Szkoły ciała i ducha.
Moglibyśmy to wszystko tylko wspominać. Wolimy to aktywnie przeżywać- nadal.

Służba.

Służba czyli poświęcenie się dla drugiego człowieka, ale z prawdziwym uśmiechem na ustach.

Nauka.

Nauka to odkrycie siebie samego. A gdy już znajdziesz granice to wtedy możesz dowolnie je rozszerzać.

Przyjaźń.

Przyjaźń w kontekście harcerstwa opisałabym jednym słowem - PRAWDZIWA.

Wyzwania.

W pierwszej chwili kojarzy mi się z iskrą zaciekawienia w oku, wiatrem we włosach i dreszczykiem przyjemności. Wyzwanie to coś takiego, co wymaga ode mnie pewnego wysiłku. Zarówno fizycznego jak i umysłowego. To coś daje mi satysfakcję i frajdę zarówno przed, w trakcie jak i po podjęciu niego.

Umiejętności.

Umiejętności to to co najbardziej rozwijam będąc w harcerstwie. Właśnie tu, w Szczepie, Drużynie, a wcześniej Zastępie nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, które teraz sama mogę przekazywać młodszym. Dzięki temu kreujemy się nie tylko na dobrego harcerza, ale również dobrego człowieka. Umiejętności zdobyte w harcerstwie wykorzystujemy w swoim otoczeniu.

Puszczaństwo.

Puszczaństwo jest wtedy gdy w lesie czujesz się absolutnie bezpiecznie, no bo bądź co bądź jesteś u siebie w domu, a do saren wołasz "salve bracie!"

Poznaj naszą kadrę.


Jan Dziadek

Szczepowy

...

Piotr Rząsa

Instruktor Szczepu

...

Magda Gawin

Instruktorka Szczepu

...

Dominika Mamczur

Kwatermistrzyni

...

Wsparcie – jeśli uważasz, że masz czas i ochotę pomóc w organizacji - napisz!

Jeśli wiesz jak coś zrobić lepiej- napisz!
Jeśli chcesz poradzić nam- napisz!

 • Jeśli ktoś poprosi cię żebyś przeszedł z nim milę, przejdź dwie, a na końcu tej drogi będziecie przyjaciółmi.

  nieznany autor Przyjaźń
 • Tylko zgoda i wspólne działanie prowadzą do zwycięstwa czyli stanu, w którym każdy jest wygranym.

  ... Współdziałanie
 • Przyroda uczy się życia od początku świata. Mieć takiego nauczyciela obok i nie korzystać z jego mądrości byłoby głupotą.

  Przyroda Przyroda

Skontaktuj się z nami!.


Jeśli uważasz, że warto wspomóc organizację cyklu tych aktywności, można podzielić się tymi informacjami lub przelać dowolną kwotę na konto Towarzystwa Wychowanków Szarej Siódemki:

Credit Agricole O/Kraków
23 1940 1076 3112 0348 0000 0000

Numer kontaktowy:

660 093 444